Mandag 12 Januar
Halden frivilligsentral
Møter mellom mennesker – hver dag! Nytt år og fulle hus på Frivilligsentralen
Vi er godt i gang med 2026, og Frivilligsentralen syder av liv! Enten du vil spille bridge, lære noe nytt, være fysisk aktiv eller bare nyte en kopp kaffe og litt allsang, har vi en dør som står åpen for deg.

Møter mellom mennesker – hver dag! Nytt år og fulle hus på Frivilligsentralen

Vi er godt i gang med 2026, og Frivilligsentralen syder av liv! Enten du vil spille bridge, lære noe nytt, være fysisk aktiv eller bare nyte en kopp kaffe og litt allsang, har vi en dør som står åpen for deg.

Her er en oversikt over hva som skjer hos oss i uke 3 og tiden fremover.

Åpen dør og drop-in

Våre ansatte, Wenche Erichsen og Tobias Svarstad Eeg, er til stede for å hjelpe med formidling, oppfølging og utvikling av nye ideer. Kom gjerne innom for en prat i våre faste åpningstider:

  • Mandag og tirsdag: kl. 12.00 – 17.00

  • Onsdag, torsdag og fredag: kl. 10.00 – 15.00

  • Telefon: 69 18 88 18 / 916 35 173


Aktiviteter og faste grupper

Det er stor bredde i tilbudene våre denne uken:

  • Bridge: Seniorbridgen startet året mandag 12. januar i Stua Hamre. For de som foretrekker kveldstid, starter bridgeklubben «Femina» onsdag 14. januar (arrangeres annenhver uke).

  • Baking og leksehjelp: Tirsdag 13. januar fylles huset med duften av nystekt bakst fra kl. 14.00. Neste tirsdag starter vi opp leksehjelp for elever i alle aldre

  • Lærelyst og lyttevenner: Våre frivillige lyttevenner er allerede i gang på Tistedal skole. På Os skole er vi til stede hver fredag – og vi har plass til flere frivillige som vil bidra til leseglede!

  • Bowls: Sosial trening i Folkets Hus (Tordenskjoldsgate) hver tirsdag kl. 18.00 og fredag kl. 11.00.
  • Demenskor og lunsj: De ukentlige øvelsene i Da capo-salen er i gang igjen under ledelse av Liv-Renate Elnes og pianist Henrik Falch. Etter sangen serverer «Kjøkken Comtesse» en smakfull lunsj.

Nyheter: Torsdagsklubben og Trommesirkel

Vi har fornyet oss! Den tidligere hobbygruppa har nå fått navnet Torsdagsklubben (kl. 11.00–14.00). Her kan du drive med alt fra maling, snekring og puslespill til strikking og gode samtaler.

Som en helt ny aktivitet starter vi opp Trommesirkel i Da capo-salen torsdager kl. 15.00–16.30, med oppstart 29. januar.

Kultur og høydepunkter

  • Helt 1/2 Tolv – Årets første Allsang! Fredag 16. januar kl. 11.30 braker det løs med husbandet, kaffe og vafler.

  • Ungdomsgruppa og Litteraturfestivalen: En gruppe kreative ungdommer øver nå for fullt med regissør Karl-Erik Solgård til forestillingen «Litterær frokost» den 6. februar.

  • Jazzkafé på Skosålen: Sett av lørdag 28. februar! Da inviterer vi til god stemning med bandet «Never Too Late».

For barn og unge

Lørdag 17. januar kl. 15.00–17.00 er det Åpen Hall på Porsnes for alle mellom 6 og 15 år. Her blir det aktivitet og moro – foresatte er også hjertelig velkomne til å delta eller se på.


Vil du bli frivillig eller delta på noe? Vi har plass til alle, enten du har en time til overs eller vil engasjere deg fast. Stikk innom oss i Storgata for en uformell prat om hvordan du kan bidra eller delta!

Vi takker også for alle hyggelige hilsener og blomster vi fikk etter julaften-arrangementet vårt – det varmer!

2026 © Halden frivilligsentral